اگر مسافر ترکیه هستید پیشنهاد میکنیم در مدت اقامت خود در استانبول ، هرگز گشت و گذار با قایقهای قدیمی و سنتی در تنگه بسفر را از دست ندهید.

در واقع این تنگه مرز بین قاره اروپا و قاره آسیا است.با رفتن به این منطقه خواهید دید که سواحل تنگه بسفر ترکیبی است از زمانهای گذشته و حال و به نوعی شکوه و جلال امروزی و زیبائی و سادگی گذشته را در خود جای داده است.

تنگه بسفر

 

البته هتل های مدرن و ویلاهای چوبی قرار گرفته در حاشیه ساحل به همراه کاخهای زیبای مرمرین که در مجاورت قلعه های سنگی روستائی و دهکده های کوچک ماهیگیری قرار گرفته جذابیت این منطقه را چند برابر کرده اند.

یکی از بهترین راههای تماشای اطراف تنگه بسفرگردش با قایق  میباشد.

تنگه بسفر

شما با گردش در این منطقه توسط قا یق ، که عموما  بصورت زیگزاگ حرکت می کنند این امکان را خواهید داشت تا تقریباً تمامی ساحلهای اطراف تنگه را از نزدیک ببینید.

تنگه بسفر

البته در صورت تمایل به گردش با قایق در این نواحی از ایستگاه امین انو سوار بر کشتی بشوید.یادتان باشد که هزینه گردش با کشتی در این منطقه علیرغم زمان 6 ساعته آن بسیار مقرون به صرفه  است.

 

همچنین درصورت تمایل به استفاده از قایقهای اختصاصی جهت گردش ، دراطراف منطقه خلیج

تنگه بسفر

آژانسهای مخصوصی وجود دارد که با مراجعه به آنها می توانید به سیاحت بپردازید و در این آژانسها تورهای نیم روزه شبانه یا روزانه  هم  برقرار است.